Kalendář akcí

Úzkostlivá snaha neudělat chybu = bezgólová plichta v Plzni

17.08.2013 22:30

Bezgólovou remízou skončil ostře sledovaný šlágr pátého ligového dějství. Partie mezi první Plzní a druhou Spartou přinesla jen minimum šancí, oba celky si dávaly až úzkostlivý pozor, aby neudělaly chybu a neinkasovaly. Prvních pětadvacet minut byl Vrbův tým důraznější, pohyblivější, lépe kombinoval a i za míči šel důsledněji, takže si zákonitě vytvořil územní převahu. Dokonce už po pěti minutách se do první velké šance prodral, ale Petrželovu střelu stačil v poslední chvíli zblokovat Holek. Pražanům hrajícím v hodně hlubokém obranném bloku se ale docela záhy příležitost nabídla. Po ojedinělém rychlém výpadu a chytré zadovce Hušbauera se objevil před Kozáčikem Kadlec, jenže pálil okamžitě a bránu netrefil. Až po pětadvaceti minutách se Sparta, v jejíž sestavě se objevil Dočkal jako první ze tří narychlo nakoupených akvizic, začala osmělovat a postupně dostávat do zápasu. Vysunula totiž obrannou linii a začala s napadáním plzeňských hráčů už na jejich polovině, čímž narušovala plzeňskou kombinaci, takže sama přebírala iniciativu a vynucovala si územní převahu. U ostřelování Kozáčikovy brány zpoza šestnáctky však přitom zůstalo. Domácím se ovšem za této konstelace otvíralo víc volných prostorů, takže mohli zkoušet rychlé protiútoky. Jeden z nich se jim v 34. minutě skutečně vydařil, ovšem ani Darida se mezi tyče netrefil. Po změně stran už se hrála vyrovnaná partie, které ovšem chybělo na obou stranách víc přesnosti, nápadů a invence. I proto šance nepřicházely a zůstávalo jen u nesmělých náznaků. Až po hodině musela zaúřadovat chybující plzeňská defenzíva. Krejčí totiž dostal od Limberského doslova ideální přehrávku do běhu a volného prostoru, jenže nabídkou pohrdl, neboť jeho střela nemohla Kozáčika ohrozit. Plzeňské snažení vyústilo jen v dalekonosný pokus Horvátha míjející o metr tyč, slabou ránu Hořavy a několik závarů ve sparťanské šestnáctce, jež se zrodily po standardních situacích. Gólovou šanci si však domácí nepřipravili, takže šlágr kola skončil spravedlivou remízou.

Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha  0:0

ŽK : Wágner, Hořava - Costa, Hušbauer   Diváci : 11360

Sparta : Vaclík - Kadeřábek, Švejdík, Holek, Costa - Dočkal (70. Přikryl), Hušbauer, Vácha, Krejčí (88. Vacek) - Lafata (82. Bednář) - Kadlec

>>

Sparta otočila derby s Klokany a zůstává bodově stoprocentní !

10.08.2013 22:30

Klokani začali na Letné aktivně. V 10. minutě z Plzně zapůjčený Hora na hranici šestnáctky přiťukl míč a Moravec ho ukázkovým „angličanem" s odrazem o tyč poslal do sítě. Nepříznivý vývoj zápasu domácí zaskočil a Švejdíkova střela zdálky byla ojedinělým pokusem o vyrovnání. Noví hráči Ujfaluší a Dočkal zatím seděli jen v čestné lóži, a tak si domácí museli pomoci ve stávajícím složení bez dlouhodobě zraněného Matějovského. Krejčí střílel také z větší vzdálenosti, do šance se favorit nebyl schopen prokombinovat. Sparťanům tak mohlo být ještě hůř. Ve 33. minutě předvedl neuvěřitelnou hrubku ve vlastním vápně Holek, jenže Moravec ani Ndiaye nedokázali nabídky ke druhé brance využít. Letenští si museli připadat jako ve zlém snu, a když už Vacek parádně odcentroval, Kadlec se v ideální šanci přikrčil a míč minul. Klokani měli příležitostí víc, tím spíše, že Vaclíka prověřil také Nerad. O přestávce zůstal v kabině Vacek a Sparta vyslala do derby bojovníka Bednáře. Letenští začali šturmovat za vyrovnáním a Costova tečovaná střela vystrašila Berkovce. Ten pak skvěle zmařil Lafatovu tutovku. Ani klokani se však nenechali zahanbit. Šírl málem nachytal Vaclíka z přímého kopu a Ndiaye se pak blýskl povedenými nůžkami přes hlavu. Tím jako by Sparta znovu znervózněla, její tlak na několik minut ustal. Vyrovnání se však přece jen dočkala. Střídající Bednář si v šestnáctce našel odražený míč a prostřelil Berkovce. To už klokani ztráceli půdu pod nohama a ani remízu neubránili. Hušbauer odcentroval na Krejčího, ten koníčkem o zem přihrál Lafatovi a letenský kapitán také hlavou vstřelil vítězný gól. Spartu však ještě musel zachránit brankář Vaclík, který se sedm minut před koncem blýskl při tutovce Koláře a v nastavení při dělovce Jindřiška.

AC Sparta Praha - Bohemians Praha 1905  2:1  (0:1)

Branky : 69. Bednář, 78. Lafata - 10. Moravec

ŽK : Vácha, Krejčí - Ndiaye, Šírl    Diváci : 9072

Sparta : Vaclík - Kadeřábek, Švejdík, Holek, Costa - Vacek (46. Bednář), Vácha - Kadlec (89. Zápotočný), Hušbauer, Krejčí (83. Přikryl) - Lafata

>>

Brno hrálo, Sparta střílela góly ...

04.08.2013 21:00

Hosté toužili Brnu vrátit hořkou porážku z minulé sezony a v úvodu byli lepší. V sedmé minutě chyboval domácí brankář Hladký, jeho nepřesný odkop skončil přímo u Lafaty, ale ten nabídku ke skórování nevyužil. Nejlepší střelec uplynulých tří sezon se neprosadil ani o dvě minuty později, jeho střelu ze strany stačil Hladký u tyče vyrazit. Brňané se sice pokoušeli o protiútoky, jejich snaha ale většinou končila na protivníkových zadácích. Pražané měli mírnou územní převahu, do další šance se však dostali až po půlhodině. Po rohovém kopu Krejčího hlavičkoval Costa těsně vedle brněnské branky. Ve 39. minutě už hosté vedli. Po přihrávce Matějovského otevřel skóre zápasu Kadlec, na jehož střelu Hladký nestačil zareagovat. Po inkasovaném gólu Zbrojovka začala více útočit. Ve druhém poločase, který poznamenala silná bouřka, zvýšili Brňané tlak i bojovnost. Trenér Brňanů Grmela v závěrečných dvaceti minutách vsadil na ofenzivní kartu, do hry poslal ještě třetího útočníka Škodu a tah mu vyšel. V 73. minutě vyrazil brankář Vaclík centr jen k Zavadilovi a míč se po několika odrazech dostal k Markovičovi, který z metrového ofsajdu srovnal. Brňany gól naladil k ofenzivě a chvíli se zdálo, že by mohli navázat na výhru z minulé sezóny. Sparta ale v závěru dvakrát udeřila krátce poté, co přišel na trávník střídající Bednář. Nejprve se přesně k tyči trefil Hušbauer a výhru hostů uzavřel po Kadlecově přihrávce ranou pod břevno právě Bednář.

Zbrojovka Brno - AC Sparta Praha 1:3   (0:1)

Branky : 73. Markovič - 39. Kadlec, 85. Hušbauer, 87. Bednář

ŽK : Kaščák, Pašek, Kroupa, Markovič, Husár - Vacek    Diváci : 9613

Sparta : Vaclík - Kadeřábek, Švejdík, Holek, Costa - Matějovský (46. Vacek), Vácha, Hušbauer - Kadlec (90. Skalák), Lafata, Krejčí (83. Bednář)

>>

V tropech vydřená výhra nad Jabloncem.

28.07.2013 20:00

Rtuť teploměru šplhala ke čtyřicítce a doktoři nedoporučovali zvýšenou sportovní námahu. V úvodu to ovšem byl spíše severočeský tým, kdo se snažil prokombinovat až k brance soupeře. Po deseti minutách se ukázalo, že zatímco trenér Vítězslav Lavička je u letenských fanoušků stále oblíben, jejich nevole po pohárovém výbuchu se obrací proti sportovnímu řediteli Jaroslavu Hřebíkovi. Transparent „Pane Křetínský, otevřete oči! Letos chceme titul! Hřebík ven, jinak titul nebude!" a skandování „Hřebík ven!" toho byly důkazem. Jenže mátožní hráči svým výkonem nedrželi ani Lavičku, ani Hřebíka. Když rozhodčí Jech vzhledem k panujícímu vedru první poločas v jeho polovině na chvilku přerušil, aby se všichni hráči mohli napít, měli domácí do té doby na kontě jedinou pološanci nepřesně zakončenou Krejčím. Teprve když Kadlec sebral ve 26. minutě míč Pitákovi, zmohla se Sparta na pořádnou akci. Ani tu však Krejčí pořádně nezakončil. A tak si Kadlec musel vzít otevření skóre na triko sám. Naběhl si na dlouhý Kadeřábkův pas, tělem si odclonil dotírajícího stopera Beneše a střelou mezi Špitovy nohy dal gól. Sparťané se však radovali z vedení jen jedenáct minut. Kopic trefil břevno a neobsazený Hubník stojící v metrovém ofsajdu snadno dotlačil míč do odkryté branky. Letenským mohl vrátit vedení Kadlec, jeho bombu však Špit vyrazil. Na druhé straně Piták zblízka pálil do Vaclíka. Brankář podržel sparťany i v nástupu do druhé půle, když zmařil tutovku Kopicovi. Byl to důležitý moment. Sparta si pak mohla vzít vedení zpátky. Kadeřábek vysunul do vápna Hušbauera, který ve skluzu posunul míč na Krejčího a jeho střelu do protipohybu stačil Špit jen tečovat do sítě. Krejčího trefa byla vítězná. Letenští sice neměli až do konce klid, ale tři body si už pohlídali. Za dané situace zlaté body.

AC Sparta Praha - FK Baumit Jablonec  2:1   (1:1)

Branky : 29. Kadlec, 59. Krejčí - 40. Hubník

ŽK : Matějovský, Skalák - Zoubele    Diváci : 5102

Sparta : Vaclík - Kadeřábek, Švejdík, Holek, Costa - Hušbauer (84. Skalák), Vácha, Matějovský (68. Vacek) - Kadlec, Lafata, Krejčí (75. Přikryl)

>>

Na úvod sezóny přesvědčivá výhra v Jihlavě !

21.07.2013 22:30

Sparta od samého začátku nechala rychle zapomenout na minulou sezónu, kdy Jihlavu neporazila ani v jednom ze čtyř soutěžních zápasů. Ale v neděli bylo zjevné, kdo třímá všechny trumfy. Už ve druhé minutě po ruce stopera Kopice proměnil penaltu Lafata. Hostům k pokutovému kopu pomohl vyhraným hlavičkovým soubojem stoper Švejdík, který dostal šanci místo Poloma. K jistému výkonu Sparty přispěl stejně jako levý bek Costa, na jehož úkor zase seděl na lavičce Pauschek. Úřadující vicemistři na hřišti vládli a v osmé minutě málem slavil gól Kadlec, jehož pokus z brankové čáry vykopl Kopic. Kadlec se však vzápětí vytáhl znovu, když před prázdnou bránou našel znovu Lafatu, který tak dal jasně najevo, že může směle útočit na čtvrtý kanonýrský titul v české lize za sebou. Pro domácí byl takový vývoj těžkým soustem. Hráli zakřiknutě, prohrávali klíčové souboje, nezískávali odražené míče a vůbec nestíhali rychlé ofenzivní hráče soupeře. Z branky spoluhráče marně burcoval gólman Blažek, který na Spartě získal šest ligových titulů. Duel proti bývalému klubu mu zhořkl ještě víc, když ho po půlhodině nadvakrát překonal Hušbauer. Až snížení útočníka Šimonka těsně před poločasem po rohovém kopu domácím vdechlo malou naději. Tu však krátce po poločase zadusil útočník Kadlec, který využil skvostný Hušbauerův centr. Čtvrtý úder Sparty už loňský ligový nováček nevstřebal a zápas se stal pro Pražany poklidnou dohrávkou.

Vysočina Jihlava - AC Sparta Praha  1:4  (1:3)

Branky : 43. Šimonek - 3. z pen a 11. Lafata, 32. Hušbauer, 56. Kadlec

ŽK : Kopic - Holek    Diváci : 4150

Sparta : Vaclík - Kadeřábek, Švejdík, Holek, Costa - Hušbauer, Vácha, Matějovský (76. Vacek) - Kadlec (85. Skalák), Lafata (82. Juliš), Přikryl

>>

Výhra nad Duklou na čtvrtý pokus, žádné oslavy se ovšem nekonají ... !

01.06.2013 19:00

Teprve na čtvrtý pokus fotbalisté Sparty porazili Duklu, ale žádné oslavy po výhře nerozpoutali. Plzeň totiž svou roli v Hradci Králové zvládla, slaví titul a Letenským zase zbylo v konečné tabulce Gambrinus ligy jen druhé místo. Již potřetí v řadě. O titulu však nerozhodlo závěrečné 30. kolo, ten si Sparta prohrála již dřív, hlavně v Brně.

Sparta začala bitvu o naději bez rekonvalescenta Bednáře, jehož místo v základní sestavě zaujal mladý Přikryl. Letenští hráli aktivně, jak se na uchazeče o mistrovský titul sluší. Vyplatilo se jim to již na konci první čtvrthodinky. Božič dostal žlutou kartu za kosu na Váchu, sám postižený si vzal míč a z přímého kopu z dobrých pětadvaceti metrů překonal Radu. Dukla mohla brzy kontrovat, Borkovu ránu však Vaclík bravurně vyrazil. A byl to znovu Borek, kdo po Bergrově přímém kopu jen těsně nedosáhl na míč před prázdnou brankou. Sparta jako by věděla, že Plzeň jí v Hradci nenávratně uniká, a polevila. Až ve 35. minutě podrobila během jedné akce Radu soustředěné palbě, o niž se postarali Hušbauer a Krejčí. Po obrátce mohla Dukla vyrovnat, ale Vaclík se Pospěchovi včas vrhl pod nohy. Když už nic jiného, Sparta chtěla aspoň Duklu porazit - na čtvrtý pokus od jejího návratu do ligy. A dařilo se jí to, střídající Kadeřábek po pěti minutách na hřišti naservíroval balon Kadlecovi a ten ho zblízka jen nasměroval do prázdné branky. A čtyři minuty před koncem pak stejný hráč potrestal chybu Božiče.

AC Sparta Praha - FK Dukla Praha 3:0  (1:0)

Branky : 68. a 86. Kadlec, 15. Vácha

ŽK : Matějovský - Božič, Berger, Kalouda   Diváci : 12 355

Sparta : Vaclík - Vidlička (82. Čermák), Švejdík, Polom, Pamič - Vácha – Přikryl (63. Kadeřábek), Hušbauer, Matějovský (88. Konaté), Krejčí - Kadlec

>>

Po výhře na Stínadlech Sparta oživila naději na titul ...

26.05.2013 20:00

Absence distancovaných útočníků Lafaty a Kweukeho Spartě paradoxně prospěla. Neskutečné, co byli schopni domácí fotbalisté v úvodu duelu o ligové bytí zahodit. Už ve 12. min. napálil omilostněný Litsingi balón do tyče a Vůch prakticky z malého vápna přestřelil ležícího Vaclíka i prázdnou bránu. A to mu přitom nově složená stoperská dvojice Sparty, v níž Jarošíka nahradil mladý Polom, nabídla dostatek prostoru i času. Teplice tím nad sebou podepsaly ortel, protože za podobné selhání samozřejmě zaplatily. Po pár minutách sice Vácha ještě ve slibné příležitosti střílel vedle tyče Grigarovy brány, ale ve 22. min. celá domácí obrana jen přihlížela, jak Vidlička prodlužuje Krejčího roh na Švejdíka, proti jehož ráně pod břevno neměl domácí gólman sebemenší šanci. A za dalších šest minut bylo hotovo úplně. A znovu po neskutečném zaváhání domácích beků. Tentokrát pro změnu jen sledovali, jak Vácha vysouvá Kadlece, proti jehož sólu byl Grigar opět bezmocný. Po půlhodině se tak zápas dohrával vlastně už jen z povinnosti. Teplice na zvrat neměly a navíc věděly, že konstelace na Slavii jim k ligové záchraně nahrává. A když v 58. min. Litsingi sám před Vaclíkem nedokázal skórovat ani ze dvou po sobě jdoucích pokusů, proměnilo se jejich snažení ve vyložený zmar. Ani čestný gól nedokázaly vstřelit. Sparta si naopak díky Hušbauerově střele vítězství pojistila a pochopitelně si i náležitě vylepšila skóre. A mohla si ho vylepšit ještě víc, kdyby Přikrylova rána neskončila v poslední minutě na břevně. Pro Pražany však bylo podstatné, že Liberec nakonec dokázal v Plzni vyhrát, takže jejich naděje na titul i před posledním kolem žije.

FK Teplice - AC Sparta Praha  0:3  (0:2)

Branky : 22. Švejdík, 28. Kadlec, 60. Hušbauer

ŽK : Vondrášek - Krejčí    Diváci : 6450

Sparta : Vaclík - Vidlička, Švejdík, Polom, Pamič - Vácha - Kadlec, Matějovský, Hušbauer (88. Čermák), Krejčí (83. Kadeřábek) - Bednář (70. Přikryl)

>>

Sparta pohřbila titul neuvěřitelným způsobem ...

22.05.2013 22:30

Dvě kola před koncem fotbalové Gambrinus ligy je mistrovská tajenka téměř rozluštěna. Sparta totálně selhala v Brně a ztrácí na vedoucí Plzeň znovu pět bodů. Hosté začali hodně obezřetně, museli přečkat pár nájezdů Brna a v 11. minutě se dostali do první šance. Lafatovu střelu Doležal bez problémů kryl. Letenský kanonýr se sice o chvíli později trefil, gól z ofsajdu však neplatil. Pro sparťany to byl aspoň signál, aby se častěji tlačili do útoku. Krejčí nachystal slibnou šanci pro Kadlece, který mířil vedle, Hušbauer zase branku přestřelil. Ve 27. minutě se Spartě podařila pohledná akce, Krejčí našel centrem volného Lafatu, ale jeho hlavička trefila jen obránce. Přímý kop Krejčího pak zamířil do náručí gólmana. Domácí odpověděli nadějnou hlavičkou Paška. To ho navnadilo a ve 37. minutě trefil břevno. Chvíli poté dostal agilní Mezlík ve vápně prostor na dorážku vlastní střely a na druhý pokus se krásně trefil do horního růžku Vaclíkovy branky. Sparta od začátku hrála v obraně na velké riziko a pykala za to.  Těsně před přestávkou jí bylo ještě hůř. Jarošík nechal ve vápně hlavičkovat dlouhána Kroupu a syn slavného otce zvýšil na 2:0 ! Spartě teklo do bot, takže do druhé půle nastoupil další útočník Bednář a hosté hráli jen na tři obránce. Jenže pohroma favorita pokračovala. Již dvě minuty po přestávce trefil Frejlach tyč a odražený míč zblízka poslal do sítě Pašek. Sparťanskou kalvárii dovršil v 53. minutě Lafata. Loktem se ohnal na půlce hřiště po Frejlachovi a byl vyloučen. Šlo o vůbec první Lafatovo vyloučení v prvoligové kariéře. Čtvrtý gól mohl přidat Mezlík, jeden z hrdinů zápasu. Vaclík mu však šanci zmařil a Hušbauer pak z rychlého brejku zmírnil debakl prvním gólem Sparty. Deset minut před koncem se počet hráčů na obou stranách vyrovnal. Brno lajdácky zkazilo přímý kop před vápnem soupeře, Frejlach zatáhl za záchrannou brzdu a po druhé žluté kartě byl také vyloučen. Pro Spartu však už bylo pozdě... V 89. minutě přece jen zápas zdramatizovala. Po přihrávce Přikryla snížil na rozdíl jednoho gólu Kadlec a Jarošík chvíli poté trefil tyč. Švejdíkův gól v nastavení rozhodčí pro ofsajd neuznali ...

FC Zbrojovka Brno - AC Sparta Praha 3:2  (2:0)

Branky : 39. P. Mezlík, 45. Kroupa, 47. Pašek - 71. Hušbauer, 89. Kadlec

ŽK : Frejlach, Kroupa - Bednář   ČK : 81. Frejlach - 52. Lafata   Diváci : 8082

Sparta : Vaclík - Vidlička (64. Přikryl), Švejdík, Jarošík, Hybš (46. Bednář) - Vácha, Hušbauer - Kadlec, Matějovský, Krejčí - Lafata

>>

Lafata hattrickem spustil další stíhačku Plzně

12.05.2013 21:00

Krásný dárek od Slavie dostala Sparta v sobotu v Plzni, jen ho využít... Letenští se však v posledních dnech perou hlavně sami se sebou, a tak je čekal další hektický duel s Mladou Boleslaví. Postavit na nohy je mohl Kadlec, to by však svou tutovku musel proměnit. Již v 5. minutě se ocitl sám před brankářem, jenže nedokázal Millera prostřelit. Sparta toho litovala, protože i když proti sobě měla soupeře v silně kombinované sestavě, v dalších minutách už na ní bylo dobře patrné, v jaké mizérii se po sérii čtyř soutěžních zápasů bez výhry ocitla. Její ofenziva byla bezzubá, a když Středočeši přestáli úvodní platonický tlak, zjistili, že se sami mohou nečekaně snadno dostat na dostřel Vaclíkovy branky. Na dlouho byla výjimkou jen nedotažená finesa Matějovského. Sparťanský kapitán zkusil zaskočit Millera technickým lobem, brankáře sice přehodil, míč ovšem načechral jen na horní síť jeho svatyně. Domácí byli nakonec rádi, že se do přestávky dotrápili bez obdrženého gólu. V závěru poločasu mohl jejich pachtění ztrestat Sivrič a Sparta měla velkou kliku, že se šance lekl a zakončil zbrkle vedle. Ještě větší štěstí se pak na domácí usmálo v nastaveném čase. Krejčí nacentroval do vápna, kanonýr Lafata se dokázal natlačit před Šírla a hlavou vstřelil svůj 18. ligový gól v sezóně. Sparťané se mohli aspoň trochu uklidnit. Lafata byl při chuti, po Vidličkově nabídce ve skluzu před prázdnou brankou na míč jen těsně nedosáhl. Gólové pojistky se domácí dočkali v 62. minutě. Vácha rozehrál přímý kop přesně a Jarošík hlavou skóroval. Až poté Bolka povolila. Zvýšit mohli již Kadlec s Krejčím, sehráli však kabaret na téma, jak zavraždit tutovou šanci. Po kolmici Hušbauera pak ovšem Lafata běžel sám na Millera a předvedl svým kolegům, jak se mají šance proměňovat - 3:0. Těsně před koncem pak Krejčí nezištnou přihrávkou vybídl Lafatu k hattricku.

AC Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 4:0  (1:0)

Branky : 45., 73. a 89. Lafata, 62. Jarošík

ŽK : Ševinský (Ml. Boleslav)   Diváci : 8152

Sparta : Vaclík - Vidlička (76. Kadeřábek), Švejdík, Jarošík, Hybš - Vácha, Hušbauer (80. Čermák) - Kadlec (82. Přikryl), Matějovský, Krejčí - Lafata

>>

Liberec devalvoval mistrovské naděje Sparty ...

04.05.2013 19:00

Osm minut domácím stačilo, aby sparťanskou obranu přelstili. Za počáteční aktivitu a vůbec průběh první půle to byla odměna zasloužená, neboť Severočeši vtrhli do zápasu s chutí a vervou, měli víc ze hry a hned z první slibnější příležitosti šli do vedení. Pravdou je, že dost snadno, neboť na Rabušice obránci Pražanů ráčili pozapomenout, dopřáli mu prostor a čas a libereckému střelci posledních zápasů nedělalo problém propasírovat míč za Vaclíkova záda. Sparta se sice po inkasovaném gólu na chvíli probrala, Vidlička zahrozil po čtvrthodině střelou těsně nad břevno a Lafata vzápětí hlavičkou míjející bránu, jenže to bylo také všechno, nač se zmohla. Liberec záhy hru vyrovnal, a kdyby ve 24. min. skončila biliárová akce po ose Delarge - Štajner - Šural druhým gólem, měli by Pražané starostí ještě víc. Jarošík ale finální přihrávku na Šurala stačil lehce tečovat, čímž domácího útočníka rozhodil a zabránil pro tu chvíli nejhoršímu. A po půlhodině zabránila pro změnu sparťanské pohromě tyč, na níž skončila Rabušicova střela. I z tohoto výčtu je zřejmé, že obrana hostů hořela, hlavně s Rabušicovým zrychlením a důrazem si nevěděla rady, takže jen jeden inkasovaný gól byl pro ni v první půli ještě lichotivý. Po přestávce Spartě jako by konečně došlo, o co u Nisy hraje, takže na chvíli zase přidala. Hušbauer ovšem střílel těsně vedle tyče, pokus Vidličky Kovářovu bránu rovněž minul, takže domácí platonickému vzepětí odolali a sami čekali při rychlých výpadech, do nichž se pouštěl většinou Delarge, na svou chvíli. A ta skutečně přišla... Právě Delarge při jednom z nich pálil hodně tvrdě, ale Vaclík jeho ránu vyrazil, v 65. min. však byl proti Štajnerovi, který se proti němu ocitl po Pavelkově uvolnění tváří v tvář, zcela bezmocný. Trenér Lavička, jemuž před zápasem gratuloval celý stadion k nedávným padesátinám, se sice pokusil o zvrat nasazením Bednáře a Kweukeho, ale všechno už byla jedna marnost. Pražané se zmohli pouze na několik závarů v liberecké šestnáctce a bombu Krejčího bravurně likvidovanou Kovářem, čímž svou ofenzivní aktivitu vyčerpali. Na severu Čech nakonec Sparta padla a po této prohře už ztrácí na vedoucí Plzeň pět bodů, přičemž do konce ligy chybí pouze čtyři kola ...

FC Slovan Liberec - AC Sparta Praha  2:0  (1:0)

Branky : 8. Rabušic, 65. Štajner

ŽK : Rybalka, Pavelka, Delarge, Kováč, Kušnír - Hybš, Jarošík, Bednář, Vidlička    Diváci : 9215

Sparta : Vaclík - Vidlička, Švejdík, Jarošík, Hybš (69. Kweuke) - Kadlec (86. Kadeřábek), Matějovský (60. Bednář), Vácha, Hušbauer, Krejčí - Lafata