Kalendář akcí

Balajovým zásahem Sparta udolala Teplice !

17.11.2012 22:30

Letenský celek doma vyhrál sedmé z osmi utkání a pojistil si druhé místo v tabulce, na vedoucí Plzeň ztrácí bod. Do první šance se na Letné dostali v osmé minutě sparťané, kterým chyběl zraněný Kadlec a potrestaný Kweuke. Krejčí našel centrem z levé strany Kadeřábka, ale jeho hlavička z dobré pozice minula branku. Po průniku teplickou obranou pak Hušbauer mířil křížnou střelou jen těsně vedle. Ještě blíže úvodnímu gólu byla Sparta v 19. minutě, kdy Pamič po narážečce s Balajem trefil přízemní ranou tyč. Chorvatský krajní bek krátce poté zakončil svou akci po levé straně jen střelou do Grigarových rukavic. Gólman hostů si deset minut před přestávkou poradil i s nepříliš razantním pokusem Balaje. Domácí si krátce po přestávce vypracovali další dvě solidní šance. Krejčího střelu z úhlu však chytil jistý Grigar a Kadeřábkova dorážka se mezi tyče nevešla. Sparta s přibývajícími minutami stupňovala tlak, ale v koncovce se jí nedařilo. Točenou střelu Hušbauera pod břevno vytáhl konečky prstů teplický brankář, z dobrých pozic pak přestřelili Balaj, Matějovský i střídající Přikryl. Hráči Teplic sice v posledních dvou zápasech vstřelili na Letné vždy dva góly, ale dnes především bránili. Jejich šance na bodový zisk držel Grigar, který v 73. minutě na brankové čáře zneškodnil i velkou příležitost Balaje. V závěrečné čtvrthodině se osmělili i Severočeši. Rychlý brejk zakončil Ljevakovič, ale Vaclík si s jeho střelou ve skluzu poradil. Reprezentační brankář se poté blýskl i při tvrdé ráně Chovance. V 84. minutě se domácí přeci jen dočkali. Jarošíkova hlavička z rohového kopu se od břevna odrazila na brankovou čáru, odkud ji ze skrumáže dorazil za Grigarova záda Balaj. Sparta poprvé od šestého kola vyhrála dvě ligová utkání za sebou ...

AC Sparta Praha - FK Teplice 1:0  (0:0)

Branka : 84. Balaj

ŽK : Hušbauer - Ježdík    Diváci : 6031

Sparta : Vaclík - Zápotočný, Švejdík, Jarošík, Pamič - Hušbauer, Holek - Kadeřábek (61. Přikryl), Matějovský (90. Jirásek), Krejčí (89. Skalák) - Balaj

>>

Probuzený kanonýr Kweuke sestřelil Brno ... !

11.11.2012 20:00

Pohárový duel v Izraeli si pokazili gólem inkasovaným hned v samém úvodu. A doma se fotbalistům Sparty málem přihodilo to samé. Již v 5. minutě Jarošík po dlouhém autovém vhazování Brna hlavou orazítkoval břevno vlastní branky a Zápotočný měl co dělat, aby odražený míč uklidil aspoň na roh. Do sestavy Letenských se vrátil uzdravený Pamič, jemuž se den před zápasem narodil syn Niko a chtěl ho tedy náležitě oslavit. Diváci také oslavili rekonvalescenta Kadlece, který již po operaci hlavy sledoval zápas z hlediště. Sparťané se rozehřáli Přikrylovou ránou těsně nad a hlavně tradičním průnikem, při jehož nebezpečném centru ovšem kolohnát Kweuke na vlhkém podzimním trávníku uklouzl a nemohl dílo zkázy dokončit. Po půlhodině přišla dvojitá šance domácích. Tu první zakončoval po kombinaci Krejčí, ale gólman Petr byl na místě. Potom Krejčí ve vápně ideálně uvolnil Kadeřábka, který pro změnu fatálně promáchl. Spartu to muselo mrzet. Na každou příležitost se nadřela, snahu o ofenzivu brzdila spousta nepřesností a chyb. Vypadalo to na velké letenské trápení. Pět minut po přestávce mu zamezil znovuzrozený kanonýr Kweuke. Přes Pernicu k němu prošel Pamičův centr, kamerunský obr si ho zpracoval a zblízka skóroval. Od té doby se Sparta dostávala do šancí snáz, Krejčí či Přikryl je však nevyužili a Kadeřábkův průnik hosté ubránili. A druhým gólem neskončil ani Matějovského čechraný přímý kop, který překvapivě doplachtil až na tyč. V závěru se Spartě pro příští zápas vyžlutil Kweuke a Hušbauer zahodil tutovou pojistku nejtěsnějšího náskoku. Napravil to však záhy, když v poslední minutě přesně odcentroval a Kweuke se hlavou trefil podruhé.

AC Sparta Praha - FC Zbrojovka Brno 2:0  (0:0)

Branky : 50. a 90. Kweuke

ŽK : Matějovský, Kweuke - Michal Škoda, Glaser, Pašek, Fall     Diváci : 6752

Sparta : Vaclík - Zápotočný, Švejdík, Jarošík, Pamič - Kadeřábek (90. Hybš), Hušbauer, Matějovský, Krejčí (85. Holek) - Přikryl (72. Skalák) - Kweuke

>>

Sparta vyzvala Jablonec k trháku, navíc přišla na podzim o Kadlece ...

03.11.2012 21:30

FK Mladá Boleslav - AC Sparta Praha 1:1  (0:0)

Už po devíti minutách museli oba trenéři sáhnout do nachystané partitury. Nešpor se v hlavičkovém souboji srazil uprostřed hřiště s Kadlecem a oba museli střídat.  Mladého sparťanského fotbalistu dokonce odvezli hned do nemocnice s podezřením na prasklinu lebky, zatímco otřeseného domácího hráče odvedli lékaři do šatny s lehkým otřesem mozku a tržnou ránou na sedm stehů ... Zdálo se, že nucené střídání bude představovat citelnější ztrátu pro Mladou Boleslav, neboť Nešpor si v prvních minutách počínal hodně aktivně a zkoušel překvapit letenskou defenzívu rychlými průniky. Sparta se také skutečně začala po pětadvaceti minutách  nadechovat, neboť domácí neudrželi míč, jejich kombinace vázla, k odraženým balónům se nedostávali, sami je pak Pražanům špatnými přihrávkami lacino odevzdávali. Opatrně hrající hosté myslící hlavně na to, jak chybu neudělat, než aby k ní donutili soupeře, však nabízející konstelace nevyužili. Zůstalo jen u chvilkového nadechnutí, neboť veškeré jejich útočné snažení končilo hned za půlící čárou. Na Millera tak nešla za celý poločas jediná nebezpečnější střela ! Po půlhodině využil Kulič minely Švejdíka, běžel sám na gólmana Vaclíka, ale se střelou váhal tak dlouho, až ho Jarošík skluzem o šanci připravil. Po přestávce se fotbal do Mladé Boleslavi přece jen dostavil. Hlavně zásluhou domácích, kteří začali daleko aktivněji a odvážněji, nešetřili pohybem a dvakrát v rychlém sledu hosty varovali. Štohanzlovu střelu ještě v poklidu sebral Vaclík, pokus Kysely zblokoval Polom. Při rohovém kopu Kuliče však sparťanská obrana už tradičně zazmatkovala, čehož po Magerově hlavičce a Janíčkově střele využil Mareš. A Spartě mohlo být ještě hůř, kdyby v 65. min. Janíček ve velké šanci nepřestřelil. Lavička reagoval okamžitě, posílil ofenzívu o Kweukeho a jeho tým se záhy dočkal vyrovnání. Mareš si v šestnáctce přidržel rukama Baleje, a sudí nejenže odpískal penaltu, ale domácího hráče po druhé žluté vyloučil. Z nařízeného pokutového kopu Hašbauer skóre srovnal, takže hřiště bylo najednou plné vášní a emocí. Zvláště, když Vaclík vzápětí vyškrábl Kyselovu střelu doslova zázračně na roh. Závěrečný nápor Sparty se už rozplynul do vytracena, takže body se nakonec v Mladé Boleslavi po zásluze dělily.

Branky : 57. Mareš - 76. Hušbauer z penalty

ŽK : Mareš, Kulič - Holek, Zápotočný   ČK : 73. Mareš   Diváci : 4348

Sparta : Vaclík - Zápotočný (70. Kweuke), Švejdík, Jarošík, Pamič (46. Polom) - Holek - Kadeřábek, Kadlec (11. Jirásek), Hušbauer, Krejčí - Balaj

>>

Letenští děkují stoperům, že je v duelu s mistrem dotáhli ke špici tabulky.

28.10.2012 20:00

Vicemistr hostil mistra a dočkal se doma vytoužené výhry. Tři dny po výhře nad Šmonou měla Sparta podat důkaz, že zvládá ligové zápasy následující těsně po těch pohárových. Ve hře navíc bylo i bodové dostižení vedoucích týmů ligy. Proti utkání se Šmonou udělal kouč Lavička jednu vynucenou změnu, zraněného Kweukeho nahradil jiný dlouhán Balaj. První minutky patřily Slovanu, ale Sparta reagovala vzápětí. První šanci měl Hušbauer a hned po něm Kadlec, jehož do sóla omylem vysunul liberecký Štajner. Mladý útočník ovšem tutovkou pohrdl a napálil balon přímo do Bičíka. Ve 21. minutě zase Kadlec uvolnil Hušbauera a jeho bombu zblokovali obránci. Po půlhodině už Liberci nepomohlo nic. Kadlec šel za ztraceným míčem a vybojoval rohový kop. Matějovský ho rozehrál přesně a Jarošík poslal míč pod břevno. Letenští mohli udeřit také v nástupu do druhé půle. Bývalý liberecký kapitán Zápotočný zůstal ve vápně nehlídán, ale trefil Fleišmana. Liberec se pak nadechl k náporu a hořce litoval, že Delarge ani jednu ze svých šancí nevyužil. Slovan pak totiž znovu propadl při dalším rohu Matějovského. Druhý stoper Švejdík se trefil přesně k tyči a zopakoval si tak gólový zápis ze čtvrtka. Klid ale domácí ještě neměli, zvláště když střídající Blažek v 74. minutě krásnou střelou pod břevno snížil. Štajner mohl vyrovnat, ale jeho bombu Vaclík vyrazil. V poslední vteřině zápasu byl po druhé žluté kartě vyloučen liberecký Vácha.

AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec 2:1  (1:0)

Branky : 32. Jarošík, 63. Švejdík - 74. Blažek

ŽK : Balaj, Krejčí - Vácha, Bosančič   ČK : 90. Vácha   Diváci : 7351

Sparta : Vaclík - Zápotočný, Švejdík, Jarošík, Pamič - Holek - Kadlec, Hušbauer, Matějovský (83. Grajciar), Krejčí (90. Přikryl) - Balaj (60. Kadeřábek)

>>

Sparťanská bída pokračuje, na Vysočině uhrála jen bod ...

21.10.2012 19:30

V sychravém nedělním večeru uhráli letenští fotbalisté po nemastném výkonu na trávníku nováčka v Jihlavě jen bod ... První střelu na bránu sice vyslal Krejčí,ale Blažek ji jen kontroloval očima, protože minula pravou tyč. Zato Šourek měl na kopačce v 7. minutě tutovku. Po trestném kopu Vaculíka k němu propadl míč na hranici malého vápna, kde byl sám, ale trefil jen padajícího Vaclíka, za kterým zívala prázdná branka. Vysočina byla i bez zraněného Kolouška aktivnější. Do ofenzivy ji hnalo vyprodané hlediště. Přihrávky i vysoké centry, hledající Tecla, odvracela s přehledem obrana hostí. A pak přišel jejich bleskový úder. Grajciar poslal kolmici mezi vysunuté stopery. Na ofsajdové hraně převzal míč Kadlec a svoje čtyřicetimetrové sólo zakončil technickou střelou mezi nohy bezmocného Blažka. Domácí nešli do kolen, naopak zvýšili tlak. Po trestném kopu Vaculíka hlavičkoval Šourek těsně vedle a krátce na to dělovku Oberta z dvaceti metrů vytáhl bravurně na roh Vaclík. Další velkou šanci měli domácí, když obrana Sparty zapomněla na Vaculíka, ten zleva prolétl do šestnáctky, ale míč prosvištěl podél celé branky za čáru. Sparta vypadla z tempa a koledovala si o gól a domácí jí vyhověly. Po půlhodině hry zahrával Vaculík roh z pravé strany, míč propadl k nekrytému kanonýrovi Teclovi a ten si ránou zblízka připsal desátý podzimní ligový gól. Stál však v ofsajdu. Sparťanům obranné standardky nejdou. Po další mohl zvýšit Jungr, kdyby trefil bránu. V poslední minutě první půle byl v další šanci Tecl, ale Vaclíka nejprve neprostřelil a jeho druhý pokus skončil vedle levé tyče. V úvodu druhé půle střílel Krejčí z trestného kopu mimo bránu a Hušbauer z metru obstřelil Blažka i s brankou, ale hosté měli míč častěji na kopačkách. Při další akci sebral Šourek na poslední chvíli míč z hlavy Balaje. Obrovskou šanci měli na druhé straně domácí po necelé hodině hry, Karlík poslal do sóla Jungra, ale ten dlouho váhal se střelou a pak při kontaktu se Švejdíkem jen upadl, byť o faul nešlo. Jihlava jako by začala ztrácet síly, ale profesorsky a doširoka hrající Pražané toho nedokázali využít. Na hlavičce Jarošíka po rohovém kopu si Blažek smlsnul. Domácí po čase vyrazili do brejku. Masopust předložil lahůdku na malé vápno Kučerovi, ale Pamič mu balón v posledním okamžiku ukopl. Na druhé straně chyběly centimetry ke skórování Zápotočnému. Sporný byl moment, kdy se Hušbauer s míčem na prsou tlačil mezi stopery, ale ti ho nepustili a sudí mlčel. I když závěr patřil Spartě, kdy už na hrotu hrál Kweuke, ani on hostům k vítěznému gólu nepomohl.

FC Vysočina Jihlava - AC Sparta Praha 1:1  (1:1)

Branky : 31. Tecl - 11. Kadlec

ŽK : Rada - Hušbauer, Holek, Švejdík    Diváci : 4100

Sparta : Vaclík - Zápotočný, Holek, Jarošík, Pamič - Kadlec, Hušbauer, Matějovský, Grajciar (46. Švejdík), Krejčí (82. Přikryl) - Balaj (63. Kweuke)

>>

Letenští ukončili sérii tří ligových porážek a prohloubili bídu Baníku !

09.10.2012 15:00

Letenský kouč Vítězslav Lavička musel proti čtvrtečnímu vítěznému duelu s Bilbaem v Evropské lize udělat jednu vynucenou změnu. Ke Kweukemu a Vidličkovi usedl s nateklým kolenem na marodku také stoper Švejdík, a tak se k Jarošíkovi posunul záložník Holek. Důrazný hlavičkář chyběl Spartě hned ve třetí minutě. Po rohovém kopu zůstal neobsazený Frydrych a jeho hlavičku brankář Vaclík s námahou vyrazil na břevno. A ještě v téže minutě se na branku domácích řítil Majtán. Přehodil nejen Vaclíka, ale i jeho branku. Baník každopádně brzy zjistil, že proti improvizované obraně má šanci. Ke svojí škodě už ji víc nepokoušel, zatímco sparťané se rozkoukali. A brzy skórovali. Levý obránce Pamič v 16. minutě utekl po křídle, přesně odcentroval na pravého obránce a Zápotočný stejně jako proti Bilbau otevřel skóre, tentokrát hlavou zblízka. Sparta se dostala na koně a začala si se soupeřem hrát jako kočka s myší. Matějovský uvolnil Krejčího, jeho pokus o hokejový blafák gólman Buček vystihl. Baníkovci nenesli převahu domácích lehce, Mach zranil Pavelku a další fauly následovaly. Ztrestat je mohl Kadlec, po signálu z přímého kopu však ukázkovou bombou z voleje stejně jako s Bilbaem trefil jen tyč. Také třetí minuta druhé půle přinesla šanci Baníku, po níž si Jarošík málem vstřelil vlastní gól. Sparta ztratila aktivitu, jako by jí jednogólový náskok stačil. Dopředu se tlačil spíš Baník, ale lopotně a těžkopádně. Potom se druhý poločas změnil v souboj Kadlece s Bučkem. Dvakrát letenský útočník tvrdě vystřelil, dvakrát ostravský brankář jeho ránu vyboxoval. Do třetice už se radoval sparťan. Po rohovém kopu Matějovského k němu doputoval na zadní tyč míč, který mladý reprezentant „střihl" nad hlavou zády k bráně rovnou do sítě. Ostrava mohla vzápětí snížit, ale Droppovu bombu Vaclík vyrazil. Na druhé straně Buček překazil radost Grajciarovi, a tak už se výsledek 2:0 nezměnil a Sparta zdárně navázala na vítězství nad Bilbaem.

AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava 2:0   (1:0)

Branky : 16. Zápotočný, 67. Kadlec

ŽK : Mach, Zawada (oba Ostrava)    Diváci : 9145

Sparta : Vaclík - Zápotočný, Holek, Jarošík, Pamič - Pavelka (27. Grajciar), Hušbauer - Kadlec, Matějovský, Krejčí (74. Přikryl) - Balaj (88. Kadeřábek)

>>

Mizérie pokračuje. Sparta padla i v derby a prohrála potřetí v řadě ...

01.10.2012 10:00

Sparťanská mizérie nemá konce... Letenští padli i v sobotním derby v Edenu a prohráli už třetí ligový zápas v řadě ... Čtvrthodiny se sparťanští fanoušci krotili, neboť Lavičkův tým začal v Edenu aktivněji a  patnáct minut měl opticky více ze hry. Nekrytý Švejdík se dokonce dostal i k nebezpečné hlavičce, ale ani z pěti metrů Čontofalského bránu netrefil, čímž jakoby dopředu naznačil střeleckou i herní bídu, která celé derby zahalí. Po čtvrthodině se domácí dostali k rohovému kopu přímo pod kotlem letenských fans a sudí se postaral o první a vlastně jediné vzrušení úvodního poločasu. Na trávník létaly kelímky, lahve ale i světlice, jejichž terčem se stal slávistický kapitán a exekutor rohu Kisel, takže rozhodčí pohrozil, že derby předčasně ukončí. Pár minut se nehrálo, ale i chvilková pauza Slavii stačila, aby počáteční opatrnost a vyčkávání odložila a partii vyrovnala. Ovšem jen uprostřed hřiště, protože ani ona nebyla nebezpečná a k ohrožení Vaclíkovy brány se vůbec nedostala. Ani po přestávce se obraz servírovaného fotbalu dlouho neměnil. Po hodině hry sice mohl Hušbauer scénář derby změnit, ale při Krejčího centru si počínal tak nešikovně, že na malém vápně míč vůbec netrefil. Slávisté na tom  byli podobně, po hrubce Pamiče hledal Mičola Škodu nabíhajícího před prázdnou bránu, jenže Hušbauer se stačil vrátit a domácí o největší šanci utkání připravil. Dvě velké šance sice góly nepřinesly, ale daly derby konečně patřičný vzruch a náboj. A ten jen umocnila branka Latky, který si naběhl na Hubáčkův přímý kop a hlavou překonal špatně vyběhnuvšího Vaclíka. Pro Spartu rána, na kterou se pokusila odpovědět střídáním, snahou po ofenzívě a alespoň vyrovnáním. Když se však díky výbornému zákroku Čontofalského neujala tvrdá rána Balaje, těsně kolem tyče prosvištěl trestný kop Grajciara a pár závarů v šestnáctce domácí také přestáli, rozplynulo se letenské snažení do ztracena. Lavičkův tým tak padl i v derby ... !

SK Slavia Praha - AC Sparta Praha  1:0  (0:0)

Branka : 73. Latka

ŽK : Kisel, Nitrianský, Latka, Čontofalský - Hušbauer, Holek    Diváci : 15 654

Sparta : Vaclík - Zápotočný (83. Grajciar), Jarošík, Švejdík, Pamič - Přikryl (71. Kadeřábek), Holek (79. Balaj), Hušbauer, Krejčí - Kadlec, Kweuke

>>

Ordoš opařil Letnou ...

25.09.2012 13:50

Pouhých šest minut vedli a byli v té době zpátky na prvním místě tabulky. Dohrávka 8. kola Gambrinus ligy však nakonec pro fotbalisty Sparty dopadla zoufale ... Letenští nastoupili bez potrestaného Hušbauera a s kapitánem Matějovským jen na lavičce. Role ve středu zálohy se museli zhostit Pavelka s Holkem. Již v 5. minutě první jmenovaný vysunul do slibné šance Kadlece, jeho ránu však stoper Dreksa stačil usměrnit na roh. Také další zajímavou akci založil Pavelka, uvolnil Krejčího a jeho finální přihrávku na Kweukeho v poslední chvíli zachytil Škerle. Korekturám v domácí sestavě ještě nebyl konec. Schulmeister ostrým skluzem zranil Vidličku a před koncem první půlhodinky nastoupil Španěl Gil, který se na hřišti objevil poprvé od úvodního kola na Dukle. Největší šanci prvního poločasu měli sparťané ve 39. minutě. Po rohu se snažili míč zblízka procpat do branky Kweuke a Kadeřábek, k dorážce se pak rozmáchl Kadlec, ale ani on hradbu bránících Hanáků nepropálil. Olomoučtí zahrozili rychlým brejkem hned po přestávce, brankář Vaclík byl ale u míče včas. S přibývajícími minutami se zdálo, že zápas může rozhodnout jediný gól, pokud vůbec padne. Letenští se k brance soupeře pachtili složitě, žádný souvislý tlak nepřicházel. Až po hodině hry si za obranu naběhl Kweuke a vymodlil si na brankáři Blahovi penaltu. K ní se přihrnul Kadlec a nekompromisní střelou do středu branky ji proměnil. Z vedení se však Sparta radovala jen šest minut. Gil neuhlídal Ordoše a olomoucký kanonýr využil Rossiho centr od rohového praporku hlavou k vyrovnání. Spartě však bylo ještě hůř. Střídající Matějovský vyslal do tutovky Kweukeho, jehož ovšem Blaha skvěle vychytal. A trest Hanáků byl bleskový. Ordoš zůstal po rohu ve vápně zcela sám a pohodlně dokončil obrat ve skóre.

AC Sparta Praha - SK Sigma Olomouc 1:2  (0:0)

Branky : 60. z penalty Kadlec - 66. a 78. Ordoš

ŽK : Gil, Pamič, Pavelka - Schulmeister, Blaha, Hořava   Diváci : 7756

Sparta : Vaclík – Vidlička (28. Gil), Švejdík, Jarošík, Pamič - Kadeřábek (81. Přikryl), Pavelka (70. Matějovský), Holek, Krejčí - Kadlec - Kweuke

>>

Plzeň nafilmovanou penaltou zdolala Spartu a vystřídala ji v čele tabulky ...

16.09.2012 10:50

Očekávaný šlágr podzimní části fotbalové Gambrinus ligy přinesl střídání v čele tabulky. Aktivnější Plzeň doma zdolala Spartu 1:0 a díky lepšímu skóre ji předstihla. Letenští po pěti výhrách v řadě na podzim poprvé prohráli kvůli nafilmované penaltě ... Skóre se mohlo posunout velmi rychle. Již ve druhé minutě se ukázala síla obávané plzeňské druhé vlny, Darida si naběhl do velmi slibně šance, ale vystřelil vysoko nad. Sparta se zase poprvé předvedla, když se tank Kweuke neohroženě dral do vápna a vybojoval těsně před hranicí šestnáctky přímý kop. Krejčí však nabídky nevyužil a pálil jen do zdi. Letenští to pak zkoušeli zdálky, Hušbauerovu střelu vyrážel Kozáčik před sebe a prudká Jarošíkova rána jeho branku minula. Zápas nabíral na obrátkách, plzeňský Hora předložil dlouhým pasem tutovku Rajtoralovi, jemuž Vaclík chytil jasný gól. Sparťané pak po kontaktu Procházky s Hušbauerem volali po penaltě, blízko stojící sudí Matějek však nechal ve hře pokračovat. A o minutu později si Darida narazil míč s Hanouskem a v další šanci jen těsně minul branku. Plzeňáci byli aktivnější, ve 36. minutě po zdařilé kombinaci centroval Horváth a osamocený Bakoš měl na zadní tyči další tutovku. Domácí tak šli do vedení až po nafilmované penaltě. Limberský šel k zemi ještě před kontaktem s Hušbauerem, přesto Matějek tentokrát na bílý puntík okamžitě ukázal. Horváth pokutový kop jistě proměnil. Není se co divit, že sparťané cítili křivdu. Podle informace České televize dokonce odmítali nastoupit ke druhému poločasu... Po přestávce však na trávník přišli jen s mírným zpožděním a hrálo se dál. V 57. minutě byl zápas na chvíli přerušen kvůli pyrotechnice sparťanských fanoušků. Hosté brzy střídali, nevýrazného Krejčího nahradil Kadeřábek a po chvilce hned nebezpečně hlavičkoval. Letenští až příliš poklesli na duchu, ve druhé půli už nebyli pro Kozáčikovu branku nebezpeční. Plzni těsný náskok stačil, přesnou hrou si tři body pohlídala ...

Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 1:0  (1:0)

Branka : 40. z penalty Horváth

ŽK : Řezník, Fillo - Pamič, Kadlec, Pavelka, Hušbauer, Kweuke    Diváci : 11 722

Sparta : Vaclík - Vidlička, Švejdík, Jarošík, Pamič - Přikryl (83. Grajciar), Hušbauer, Pavelka, Krejčí (56. Kadeřábek) - Kadlec (75. Balaj), Kweuke

>>

Sparta neoslnila, Hradec však přesto udolala ... !

03.09.2012 08:10

Sparta po úspěšné bitvě na evropské scéně s Feyenoordem trochu pozměnila sestavu. Jen na lavičku usedl kanonýr Kweuke, v základu ještě po zranění nebyl ani Krejčí a trenér šetřil i záložníka Hušbauera. Zřejmě proto, že má tři žluté karty a Sparta nechtěla riskovat čtvrtou a případný stop pro příští zápas, v němž letenští po reprezentační pauze zamíří do Plzně. V závěru první půle navíc přišli domácí o Matějovského, který byl kvůli zranění odnesen ze hřiště rovnou do útrob stadiónu a místo něj šel na hřiště Holek. To už Sparta vedla 1:0. Ve 38. minutě Jarošík poslal z levé strany přetažený centr před branku, kde byl volný Balaj a hlavou rozvlnil síť. Albánský útočník vstřelil svůj druhý gól v české lize. Ale že by Sparta Hradec nějak válcovala, to rozhodně ne. Místy byli Votroci v první půli lepším týmem a měli dvě velmi dobré šance. Jenže Šisler v obou selhal. Pokaždé hlavičkoval sám v dobré pozici, ale nechal jen vyniknout Vaclíka. Hodně slibný brejk pak v rozhodující chvíli pokazil špatnou přihrávkou bosenský záložník Harba. Krátce po pauze promarnil velkou šanci na vyrovnání Strnad, jenž zblízka trefil Vaclíka a Holeš pak odražený míč poslal vysoko nad. Druhý poločas příliš vzruchu nepřinesl. Sparta kopala několik rohů, měla pár náznaků šancí, ale slušně hrající Hradec jí toho příliš nedovolil. V závěru se naopak Východočeši usadili v šestnáctce Sparty, kde to  hořelo. I díky několika nejistým zákrokům Vaclíka. Ale domácí nakonec čisté konto uhájili a Hradec rozšířil svou černou sérii na Letné, kde v české lize nezískal ani bod.

AC Sparta Praha - FC Hradec Králové  1:0   (1:0)

Branka : 39. Balaj

ŽK : Šisler, Fukal (oba Hradec)    Diváci : 9631

Sparta : Vaclík - Vidlička, Švejdík, Jarošík, Pamič - Skalák (60. Krejčí), Matějovský (45.+1 Holek), Pavelka, Přikryl - Kadlec, Balaj (77. Kweuke)