Kalendář akcí

Sparta si nenechala pokazit 120.narozeniny !

23.11.2013 20:30

Ne vždycky končí „jubilejní“ zápasy výsledky, které pasují do scénáře oslav. Fotbalistům Sparty se to však nakonec v 15. kole Gambrinus ligy podařilo ! Od začátku slavnostního zápasu, k němuž Letenští nastoupili v černých retro dresech, však bylo znát, že nic lehkého je proti Boleslavi nečeká. Úvodní nápor Středočeši přečkali, a když Hušbauer v 19. minutě naservíroval gól Marečkovi, jeho hlavičku brankář Miller skvěle vyrazil. Skóre tedy otevřeli hosté. Zahustel dostal po Jarolímově standardce ve vápně spoustu času a napálil balon nekompromisně do šibenice. Letná ztichla a domácí hráči zkoprněli, vedení soupeře do scénáře oslav rozhodně nezapadalo. Sparťané však mají vykutáleného Krejčího, který se v posledních zápasech snaží aspoň jednou zaskočit brankáře střelou na přední tyč místo očekávaného centru. Vyšlo mu to v pravou chvíli. Ve chvíli, kdy se hosté marně dožadovali přerušení hry, protože po srážce s Costou ležel na trávníku Zahustel, přešli domácí do rychlého protiútoku a Krejčí s lehkou tečí Johany zaskočil do té doby bezchybného Millera. Čtvrt hodiny po přestávce jubilanti skóre otočili. Postarali se o to oba ofenzivní krajní obránci. Kadeřábek zprava odcentroval a Costa, který si při prvním gólu připsal asistenci, zblízka poslal míč do sítě tentokrát sám. Jen o osm minut později si vzali slovo také záložníci. Dočkal uvolnil na hranici vápna Hušbauera a nejlepší podzimní střelec Sparty svou devátou trefou přidal gólovou pojistku. A to ještě nebylo všechno. Namlsaný Costa v poslední minutě naservíroval lahůdku střídajícímu Bednářovi a miláček letenských tribun potvrdil, že je nejproduktivnějším žolíkem. V nastavení ještě trefil boleslavský Šultes břevno.

AC Sparta Praha - FK Mladá Boleslav   4:1 (1:1)

Branky : 42. Krejčí, 59. Costa, 67. Hušbauer, 90. Bednář - 26. Zahustel

ŽK : Smejkal, Kúdela    Diváci : 15 102

Sparta : Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Mareček, Vácha - Dočkal, Hušbauer (78. Matějovský), Krejčí (89. Přikryl) - Lafata (74. Bednář)

>>

Neporazitelnost na Hané uhájena !

10.11.2013 21:30

Letenští sice od začátku obléhali šestnáctku domácích, Psotkovy novoty však již v 10. minutě přinesly ovoce. Varadi našel dlouhým pasem ve vápně Doležala, který si technicky a jednoduše obhodil stopera Brabce a poslal míč za Vaclíkova záda. To Sigmě stačilo, tlačit dopředu se o to více musela Sparta. Moc jí to nešlo. Poprvé zahrozila až ve 26. minutě, ale po rohu hlavičkující Lafata potvrdil, že mu v poslední době vlhne střelecký prach. A Spartě mohlo být ještě hůř, protože střed její obrany hořel. Ordošův centr Brabce přeletěl a Holek uklouzl, takže Doležal mohl v klidu přidat druhý gól. Skvělý Vaclíkův zákrok ale lídra tabulky podržel. Olomoučtí toho ještě do přestávky litovali, protože Sparta jim oplatila stejnou mincí - také zaskočila střed obrany. Lafata prohodil míč Hušbauerovi a produktivní záložník vyrovnal. Deset minut po přestávce mohla znovu udeřit Olomouc. Varadi vypálil a chytře tečující Ordoš branku jen těsně minul. Snažení Sparty bylo dlouho jalové, až brejk Lafaty s Hušbauerem domácí trochu vystrašil. A v 70. minutě rána Váchy, která před Zlámalem zaplavala a gólman ji jen se štěstím vyrazil. Až pět minut před koncem měli hosté tutovou šanci, ale žolík Bednář ztroskotal na bravurním Zlámalovi.

SK Sigma Olomouc - AC Sparta Praha  1:1 (1:1)

Branky : 15. Doležal - 39. Hušbauer

ŽK : Schulmeister, Houska - Dočkal     Diváci : 7588

Sparta : Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Vácha - Dočkal (70. Bednář), Mareček, Hušbauer, Krejčí - Lafata

>>

Šlágr kola rozhodli letenští obránci

02.11.2013 22:30

Hned na začátku mohla jít Sparta do vedení. Přikryl, který v základní sestavě nahradil Matějovského, poslal ve 4. minutě do vápna ideální centr, Lafata zakončoval hlavou koníčkem o zem a nemohl pochopit, jak je možné, že nenasměroval míč do sítě ... Teplice začaly obezřetně, navíc se po střetu s Kadeřábkem zranil Mahmutovič a pěkných pár minut po hřišti kulhal. Na druhé straně dopadl Lafata po souboji s Kleinem stejně, takže oba kanonýři měli těžký život. Dalšími centry do vápna zásoboval sparťany Krejčí, jenže Lafata i Přikryl jimi pohrdli. Po půlhodině musel teplický snajpr přece jen ze hřiště, a tak si diváci očekávané bitvy Lafata kontra Mahmutovič moc neužili. Útočníky tak musel zastoupit obránce. V poslední řádné minutě první půle zahrál Dočkal přímý kop, ve vápně se do jeho centru střemhlav položil stoper Brabec a hlavou s pomocí odrazu tyče trefil snad jedinou skulinu, kterou brankář Slavík mezi tyčemi nechal. Teplice i po přestávce živily naději na bodový zisk a moc nechybělo, aby Nivaldo z úhlu od postranní čáry zaskočil Vaclíka. Ten samý střelec pak ohrozil letenského gólmana i z bezprostřední blízkosti. Prostor se otevíral i pro domácí, šance měli Hušbauer a Krejčí. Krejčí pak vyslal do sólového úniku Lafatu, ale kapitánovi nebyl gól přán, Slavík jeho tutovku přímo zázračně lapil. Pojistku tedy museli zrežírovat krajní obránci. Kadeřábek zprava přihrál na Costu a neobsazený bek se nemýlil.

AC Sparta Praha - FK Teplice   2:0 (1:0)

Branky : 45. Brabec, 81. Costa

ŽK : Bednář - Hošek, Salami, Ljevakovič    Diváci : 16 521

Sparta : Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Vácha - Přikryl (64. Matějovský), Dočkal (84. Konaté), Hušbauer, Krejčí - Lafata (79. Bednář)

>>

Lafata krásnou trefou v závěru zachránil remízu v Liberci.

28.10.2013 18:15

Liberec byl v první půli aktivnější, ale největší šanci měla Sparta, když se ve 20. min. Krejčí protáhl mezi dvěma obránci a levačkou trefil tyč. Domácí zahrozili nepříjemnou střelou Fleišmana z přímého kopu, kterou Vaclík s námahou vyrážel. A v samém závěru poločasu zahrával standardku opět nejlepší hráč zápasu Fleišman, Rabušic míč lehce líznul hlavou a Šuralovi chybělo na zadní tyči pár centimetrů, aby ho usměrnil do sítě. Sparta po pauze přidala obrátky v ofenzivě, ale Liberec držel gólman Kovář. Nejdřív vychytal v tutovce Hušbauera, který ho levačkou neprostřelil, v 56. min. zabránil v radosti z gólu i Krejčímu. Liberec rozhodně nehrál druhé housle. Tvrdou střelu Huška Vaclík jen s vypětím všech sil vyrazil před sebe a Rybalka pálil z dorážky nad. V 58. minutě už ale sparťanský brankář lovil míč ze sítě, když z pětadvaceti metrů napřáhl pravačkou Fleišman a trefil se přesně k tyči. Po narážečce Šurala s Rabušicem to mohlo být 2:0, Vaclík však Šuralovi gólový oblouček chytil. Na druhé straně se vyznamenal opět Kovář při dělovce Dočkala. Sparta se přesto nakonec radovala z vyrovnání. V 87. minutě napřáhl z pětadvaceti metrů do té doby téměř neviditelný kapitán hostů Lafata a trefil se krásně do šibenice.

FC Slovan Liberec - AC Sparta Praha   1:1 (0:0)

Branky : 58. Fleišman - 87. Lafata

ŽK : Šural, Kušnír, Hušek - Vácha    Diváci : 9000

Sparta : Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Švejdík, Costa - Vácha - Dočkal, Matějovský (78. Konaté), Hušbauer (65. Bednář), Krejčí - Lafata

>>

Sparta rozstřílela v malém pražském derby Duklu !

20.10.2013 18:50

AC Sparta Praha - FK Dukla Praha    3:0  (1:0)

Branky : 32. Dočkal, 50. Hušbauer, 58. Krejčí

ŽK : Kadeřábek, Lafata, Dočkal - Vrzal, Mareš    Diváci : 7792

Sparta : Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Vácha - Dočkal, (82. Přikryl), Hušbauer, Matějovský (79. Mareček), Krejčí - Lafata (66. Bednář)

>>

Vysvobození v derby přinesl až Váchův trestňák ... !

28.09.2013 22:30

Střed hřiště Sparta díky pracovitější, pohyblivější a hlavně v kombinaci přesnější záloze samozřejmě bez potíží ovládla, takže si zákonitě vytvořila v derby od úvodního hvizdu územní převahu. Jenže to bylo také vše, co v Edenu svedla. Domácí přitisknutí k šestnáctce si totiž v defenzivě nekomplikovali život a snažili se především nedopustit ohrožení Rakovana. Blokováním soupeřových pokusů, ale třeba i odkopy nazdař bůh či balóny posílanými do zámezí. Hlavně aby jejich gólmanovi nehrozilo bezprostřední nebezpečí. Za této konstelace se hrálo dvacet minut logicky na jednu bránu, jenže o jediný vážnější pokus mířící na domácího gólmana se postaral v 7. min. Hušbauer. Jeho rána sice razanci měla, přesnost ovšem postrádala. To Krejčí vystrašil pokusem z ostrého úhlu Rakovana daleko víc, jenže ani jeho střela se neujala. Slavia ovšem postupně vysunula svůj obranný blok dál o vlastní šestnáctky a začala hru vyrovnávat. Byla aktivnější, dostávala se k odraženým míčům a i osobní souboje najednou vyhrávala. Ve 26. min. se dokonce dostala k prvnímu vážnějšímu ohrožení letenské brány. Škutkovi se nabídla docela slibná příležitost, jenže trefil jen bránícího Holka, šest minut poté sice na bránu hlavičkoval, ale v hlubokém záklonu nemohl Vaclíkovi přivodit vážnější starosti. Dvě minuty před přestávkou už mu je přivodil, ale sparťanský brankář si s jeho pokusem věděl rady a vytáhl hlavičku nad břevno. Ani po přestávce nedokázala Sparta v Edenu potvrdit, jak jasným favoritem v derby je. Do jediné vážnější příležitosti se nedostala, Rakovana pořádně neohrozila, takže vysvobodit ji musela až Váchova střela ze sporného trestného kopu, jenž nebyl domácím vůbec po chuti. Argumentovali tím, že bránící hráč nejprve zasáhl míč, ale sudí Kovařík faul na Vacka odpískal a exslávista Vácha nedal přesně mířenou střelou  gólmanovi Rakovanovi sebemenší šanci. Derby bylo rozhodnuto, neboť Sparta už si výhru zkušeně pohlídala  a soupeře do nebezpečnější příležitosti nepustila. A když domácí přišli v 90. minutě o vyloučeného kapitána Kisela, který musel po druhé žluté předčasně ze hřiště, bylo rozhodnuto definitivně. Sudí sice nastavil šest minut, ale oslabené Slavii už nebyly nic platné. Naopak po centru dalšího exslávisty Dočkala, jehož pokus si srazil do brány Bortel, inkasovala v páté minutě nastavení podruhé.

SK Slavia Praha - AC Sparta Praha  0:2  (0:0)

Branky :  61. Vácha, 90. + 5. Bortel vlastní

ŽK : Dostál, Kisel, Gecov - Vácha    ČK : 90. Kisel   Diváci : 15 884

Sparta : Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Vácha - Dočkal, Hušbauer, Vacek (69. Matějovský), Krejčí (86. Konate) - Lafata (77.Bednář)

>>

Sparta se po komplikacích naladila na derby !

20.09.2013 22:30

AC Sparta Praha - 1. FC Slovácko  4:1  (2:0)

Branky : 5. Hušbauer, 14. Krejčí, 81. J. Brabec, 87. Bednář - 51. Kerbr

ŽK : Hušbauer - Daníček, Rada     Diváci : 6612

Sparta : Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Vácha, Hušbauer – Dočkal (80. Matějovský), Vacek (86. Konaté), Krejčí – Lafata (83. Bednář)

>>

Sparta po výhře nad nováčkem vystřídala Plzeň v čele tabulky !

16.09.2013 20:30

V brance Znojma se poprvé objevil Petr Drobisz, který se vrátil do prvoligové branky po více než dvouleté přestávce, moc důvodů k radosti ale na trávníku neměl. Poprvé si sáhl na míč ve 4. minutě, když je po přesně zahraném trestném kopu Lafaty lovil ze sítě. Akci předcházel faul obránce Odehnala právě na Lafatu. Také druhý gól dala Sparta po standardní situaci. Po čtvrt hodině hry po rohovém kopu vyskočil nejvýše Brabec, hlavou překonal Drobisze a připsal si první ligový gól. Sparta měla takřka po celý úvodní poločas hru ve své režii, snažila se kombinovat na jeden dotek, akcím ale chyběla přesnější finální přihrávka. Znojmo spoléhalo pouze na protiútoky, které většinou končily jen náznaky šancí. Pouze jednou brankář Vaclík zachránil situaci při úniku Vašíčka vyběhnutím před trestné území a skluzem nebezpečí odvrátil. Pět minut před přestávkou poslal Kalvoda do hry novou posilu Crnkiče a bosenský útočník oživil svou přímočarostí výkon Znojma. Jeho průnik zastavil skluzem Vácha a rozhodčí Ardeleánu nařídil přísnou penaltu. Nepožitek mířil do středu branky a trefil Vaclíka jen do nohou. Po změně stran Znojmo mnohem častěji útočilo a srovnalo opticky se svým soupeřem krok. V 72. minutě mohl vstřelit první gól Znojma v Brně Nepožitek, jenž přehodil Vaclíka, ale netrefil branku. Kvalita hry Sparty oproti úvodnímu poločasu výrazně poklesla. Až deset minut před koncem si Sparta vypracovala gólovou příležitost, hlavička Brabce ale skončila pouze na tyči. Páteční remízy Plzně v Liberci využili fotbalisté Sparty a po výhře nad nováčkem ze Znojma tak přeskočili Západočechy v čele tabulky o dva body.

1. SC Znojmo - AC Sparta Praha  0:2  (0:2)

Branky : 4. Lafata, 15. Brabec

ŽK : Cihlář, Helísek - Dočkal     Diváci : 2580

Sparta : Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Vácha, Hušbauer (85. Přikryl) - Dočkal, Vacek (66. Mareček), Krejčí (75. Bednář) - Lafata

>>

Hodinu se trápili, pak se ale prosadili ... !

31.08.2013 22:30

Bednář se konečně se dočkal nominace do základní sestavy. První šanci měl hned ve třetí minutě kapitán Lafata, chvíli poté se pak Bednář po Frydrychově zákroku dožadoval penalty, ale sudí Zelinka nechal Baník žít. Bednář také, protože nechtíc zastavil nadějnou střelu Lafaty. Sparťané kroužili kolem ostravské šestnáctky a Hušbauer branku jen těsně minul. Ve 26. minutě ovšem přišel pro domácí šok. Baník vyrazil do rychlého brejku a Costa v tísni Holzerův centr poslal nekompromisně do vlastní sítě. V letenské obraně mladý Brabec nahradil zkušeného Švejdíka a hosté ji brzy mohli vytrestat podruhé, na holičkách nechaný brankář Vaclík se však vrhnul Rolincovi pod nohy včas. Aktivní Sparta vyrovnala ještě do přestávky. Dočkal ideálně odcentroval a hlavou se přes obránce Baránka prosadil záložník Hušbauer. Také ve druhém poločase Baník soustředěně bránil a Sparta pracně zdolávala jeho odpor. Lafata pálil mimo, jinak moc šancí nebylo. A pak se během dvou minut zápas zlomil. Nejprve si Costa na malém vápně zpracoval Dočkalův centr a v klidu vstřelil svůj první gól v rudém dresu, čímž odčinil vlastence z první půle. O chvíli později Dočkal završil hattrick asistencí, uvolnil Hušbauera, který tečovanou střelou z dvaceti metrů zaznamenal svoji druhou trefu v utkání. S pěti góly je tak nejlepším ligovým střelcem Sparty. Čtvrtý gól přidal další Afričan Konaté, pro něhož to byla rovněž premiérová trefa v české lize.

AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava 4:1  (1:1)

Branky : 37. a 66. Hušbauer, 64. Costa, 90. Konaté - 26. vlastní Costa

ŽK : Droppa, Lukeš   Diváci : 9855

Sparta : Vaclík - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa - Dočkal (87. Přikryl), Hušbauer, Vácha, Krejčí (76. Konaté) - Bednář (81. Vacek), Lafata

>>

Žolík Bednář dorazil Strakovu Příbram !

23.08.2013 22:50

Základní sestava odhalila tajenku, kdo se posune na místo Václava Kadlece, který se dočkal přestupu do Frankfurtu. Hrotový útočník Bednář či navrátilec Vacek si musejí počkat, pravý kraj ofenzivy kouč Lavička svěřil Přikrylovi, nejlepšímu střelci týmu v letní přípravě. Právě Přikryl nachystal první šanci pro Lafatu, kapitán zakončoval tělem a vybojoval jen roh. Úvodní gól však přišel brzy. Již v 10.minutě příbramský stoper Mišůn v tísni odhlavičkoval míč před šestnáctku, kam si naběhl reprezentant Hušbauer, bez přípravy vypálil a Mišůn těsně před Hruškou střelu mírně tečoval do vlastní sítě. Pak domácím zatrnulo při tutovce  Řezníčka, jenže Vaclík srazil nohy včas a vyrazil ránu na roh. Vedení Sparty mohl pojistit Dočkal, prudkou střelou však orazítkoval jen tyč. Také Příbram chtěla hrát dopředu, prezentovala se mnohem lepším výkonem než při posledním výjezdu do Prahy na Bohemku. A Marešovu střelu Vaclík jen konečný prstů vytáhl na roh. Po přestávce si Sparta koledovala, několikrát měl práci brankář Vaclík. Lafata navíc zblízka nedokázal hlavou trefit branku, takže naděje Středočechů stále žila. Až čtvrt hodiny před koncem ji uhasil Lafata, jehož ke snadnému zakončení vybídl Kadeřábek. Debakl přišel až se střídajícím Bednářem, který se po přihrávkách Dočkala a Konatého trefil hned dvakrát.

AC Sparta Praha - 1. FK Příbram  4:0   (1:0)

Branky : 84. a 89. Bednář, 10. Hušbauer, 75. Lafata

ŽK : Kadeřábek - Abraham, Divíšek, Mašán    Diváci : 7121

Sparta : Vaclík - Kadeřábek, Švejdík, Holek, Costa - Vácha - Přikryl (76. Bednář), Dočkal (85. Konaté), Hušbauer, Krejčí (63. Vacek) - Lafata