Snadná práce se Zbrojovkou.

24.02.2014 18:20

Sparta začala svižně. Dočkal hned ve třetí minutě hledal před odkrytou brankou Krejčího, ale Pernica zasáhl včas. Moc dlouho ovšem Zbrojovka neodolala. Krejčí se sice při centru zranil a musel střídat, z následného rohu si ovšem Dočkal připsal již dvanáctou asistenci a hlavičkující Kadeřábek zase první gól v sezóně. Domácí měli výraznou převahu, Lafata trefil v akrobatické pozici břevno. Své chvíle se ovšem dočkal vzápětí. Janotka srazil Costův centr rukou a kopala se penalta, z níž sparťanský kapitán vstřelil svůj jubilejní 130. gól v nejvyšší soutěži. A to ještě mohlo Lafatu mrzet, že mu Dočkal nepřihrál před prázdnou brankou. Po přestávce si všechno vynahradil a v 52. minutě se prosadil hlavou po Costově centru. Skórovat mohl i exbrněnský Holek, po jehož hlavičce míč dvakrát poskočil na břevně. Lídr tabulky si už ale výhru pohlídal. Na 4:0 ještě v samotném závěru upravil střídající Kamil Vacek.

AC Sparta Praha - Zbrojovka Brno   4:0 (2:0)

Branky : 17. Kadeřábek, 30. Lafata z pen., 52. Lafata, 90. Vacek

ŽK : Dočkal - Schuster, Janotka, Šisler, Šumbera    Diváci : 7532

Sparta : Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Mareček, Matějovský (68. Bednář), Hušbauer - Dočkal, Krejčí (17. Přikryl) - Lafata (82. Vacek)